Search
  • www.tinklotvora.lt

5 patarimai, kad jūsų tinklo tvora būtų gražesnė

Tinklo tvora dažnai pasirenkama dėl to, kad ji nereikalauja daug priežiūros ir yra ilgaamžė. Tačiau tvora neprivalo būti tik apsauga nuo įsibrovėlių, ji gali tapti ir išskirtine jūsų sklypo detale. Skaitykite toliau ir sužinokite 5 būdus, kaip galite atnaujinti savo tinklo tvorą.


Perdažykite tvorą


Dažniausiai pasitaikanti tinklo tvora yra natūralios metalo spalvos, tai yra sidabrinio atspalvio. Žinoma, įsirenginėjant naują tvorą galima iškart užsisakyti jau nudažytą tinklą, tačiau jei tvora jūsų kiemą juosia jau ne pirmus metus, ją galite atnaujinti patys. Gera žinia ta, kad pabodus vienai spalvai, tvorą galėsite ir vėl perdažyti.

Dažniausiai pasirenkamos tvoros spalvos, kurios gerai dera prie visų tipų ir spalvų namų, yra juoda ir balta. Taip pat tvorai galite suteikti išskirtinumo ją nudažydami sidabrine ar auksine spalvomis. Perdažymas nereikalauja daug pastangų, o rezultatą pastebės kiekvienas, užsukęs pas jus į svečius!

Norėdami, kad jūsų pasirinkta spalva išliktų ilgiau, pasirūpinkite tinkamu pirminiu sluoksniu, o spalvą užtvirtinkite laukui tinkamu viršutiniu dažų sluoksniu. Pasirinkti tinkamus dažus jums tikrai padės dažų parduotuvės konsultantas.


Panaudokite tvorą kaip kopėtėles augalams


Norėdami pagyvinti turimą tinklinę tvorą sodininkystės entuziastai dažnai ją apsodina įvairiais vijokliniais augalais. Tai puikus sprendimas tiems, kurių sklypas nėra didelis, nes taip išnaudojamas kiekvienas žemės plotelis.

Tinklinė tvora, kaip kopėtėlės, tiks visiems vijokliniams augalams. O jei norite, kad augalas būtų ne tik gražus, bet dar ir duotų naudos – rinkitės sodinti žalias ar mėlynas vynuoges ir vasaros pabaigoje galėsite mėgautis saldžiomis uogomis.

Rinkdamiesi augalus ir juos sodindami nepamirškite atsižvelgti į tai, ar jūsų tvora yra pietinėje, ar šiaurinėje pusėje, kuri pusė geriau tinka jūsų išsirinktiems vijokliams, taip pat numatykite kiek augalai augdami plėsis į šonus, kad šie neužstotų įėjimo vartelių.


Parodykite žydinčias gėles visiems


Tinklo tvora, juosianti kiemą, yra puikus būdas praeivių ir kaimynų akis nukreipti į jūsų puoselėjamą gėlių darželį. Jei mėgstate sodininkauti, tuomet šis patarimas kaip tik jums! Apsodinkite visą tvoros perimetrą jums patinkančiomis gėlėmis, juk per tinklinę tvorą jų spalvomis ir kvapais galės mėgautis kiekvienas.

Prieš nuspręsdami kur ką sodinti, apsvarstykite, ar norite rinktis daugiamečius augalus, pavyzdžiui, rododendrus, rožes, tulpes, ar turėsite laiko ir noro kasmet sodinti vienmečius augalus, pavyzdžiui, petunijas, ostikas.


Paįvairinkite tvorą mūrinėmis detalėmis


Dar vienas būdas, padėsiantis sukurti išskirtinį tinklo tvoros įvaizdį, tai tvoros pagyvinimas mūrinėmis detalėmis. Tinklo tvorą laikančius stulpus galima apmūryti ir taip ne tik pakeisti bendrą tvoros vaizdą, bet ir pačią tvorą priderinti prie namo eksterjero.

Mūrinės detalės sukuria ilgaamžiškumo ir tvirtumo įvaizdį nors ir tėra tik stilistinė detalė. Mūrinius tvoros stulpus galima įrengti ir abipus įvažiavimo – taip sukuriant solidžios tvoros įvaizdį. Labai dažnai mūrinių stulpų viršuje yra įrengiamas LED apšvietimas, kuris vakare ir naktį jūsų sklypui suteiks dar daugiau išskirtinumo.


Aklina tvora: mažiau triukšmo, daugiau privatumo


Jei įsirengėte tinklo tvorą dėl jos patvarumo, tačiau po kurio laiko pastebėjote, kad kieme jums trūksta privatumo – pats metas pagalvoti apie tinklo tvoros atnaujinimą. Norėdami įsirengti uždarą kiemą nebūtinai turite išardyti tinklo tvorą, galite tiesiog norimus tvoros segmentus uždengti dekoratyvine medine ar kitokia tvora. O viduje likusi tinklo tvora ir toliau jus patikimai saugos nuo nepageidaujamų įsibrovėlių.

Atnaujinti permatomą tinklo tvorą dažnai prisireikia ir šunų savininkams. Jei gyvenate judrioje gatvėje, o jūsų augintinis nuolat loja ant pravažiuojančių automobilių ir praeivių, tuomet gatvės pusėje esančią tinklo tvorą uždenkite nepermatoma medine ar kitokia tvora. Tai ne tik padės nuraminti jūsų augintinį, tačiau ir sumažins iš gatvės sklindantį triukšmą, kad galėtumėte mėgautis poilsiu savo kieme.

110 views

©2020 by Eleksonas.